Hayatın İçinden

Masal’ın Odası 🖤

Selamlar..

Masal’ın küçük, sevimli odasını sizler için fotoğrafladım..

Ve aşağıda ne nereden sorularına cevap vermeye çalıştım. 

Masal’ın odasındaki mobilyaları Ankara Sitelerde bir mobilyacıya özel yaptırmıştık.. Karyolası büyüyen beşik tarzındaydı. Uzunca bir süre beşik olarak kullandıktan sonra parmaklıklarını kaldırıp üstündeki komodinleri ayırdık ve tek kişilik genç odası yatağı olarak kullanmaya başladık.. Perdecide pudra rengi tül alıp perde diktirdim. Kalan kısmıyla da cibinlik yaptım. Cibinlik kasnağını kuzenim kendi yaptığından satın almama da gerek kalmadı. Ama yapmak isteyenler için bazı alışveriş sitelerinde cibinlik kasnakları satıldığını görmüştüm. Perdesinin tülünü bir perdeciden parça olarak oldukça cüzi bir rakama alıp annemin çeyizlik danteliyle diktim. Odaya çok romantik ve bir o kadar vintage hava kattı. 

Yıldızlı ledleri ve yıldız gece lambasını, seneler evvel aliexpressten almıştım. İyi ki almışım 🙂

Evli raflarımız eşimin arkadaşından hediyeydi.. İçindeki şirin mi şirin ahşap objelerimizse instagramdaki @wooden.dreamss sayfasından..

Çerçeve ve masası ikeadan. Aslında masa değil yan sehpa olarak geçiyor ama hafif ve kolay temizleniyor olmasından, uygun fiyatından dolayı tercih ettim. Ve çok çok memnunuz. Sandalyesini internetteki bir siteden masif olarak aldık. Beyaza boyadım. 

Yastıkları hamileyken pinterestten ilham alarak ben dikmiştim. 

Kapı süsünü de yine pinterestten ilham alarak kendi el emeğimle yapmıştım. 

Komodinlerinin üzerindeki hasır sepet Bursa hatırası. Kenarındaki fistosunu tahmin edeceğiniz gibi ben diktim. 🙂 İçindeki bez bebeğimiz @butikrabia sayfasından. 

Küçük kar küresini Masal’a hamileyken Madame Coco’dan almıştım.

Şirin ahşap ayaklı takvimimiz @evdeyaptimoldu sayfasından. 

 

 

İşte Masal’ın odası ve bazı küçük güzel detaylar…

 

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir